poniedziałek, 25 lutego 2013

Time management.. czyli skuteczna walka z ' Na nic nie mam czasu' :) - zapewne zdarza się to każdej z nas, czujemy się zabiegane, nie mamy czasu na nic, a zwłaszcza dla siebie.. tylko jak jest to możliwe, że ludzie obok nas znajdują czas na wszystko?
Skuteczna organizacja
Właśnie to jest kluczem do sukcesu, bo nawet jeśli w głowie potrafisz wszystko po kolei rozplanować, nie zmienia to faktu, że motywacja maleje z każdą sekundą. Jak więc utrzymać ją na stałym(zadowalającym ;)) poziomie?
Rozplanuj swój dzień na kartce papieru/notesie/kalendarzu/, wysiłek jaki w to włożysz będzie pewnego rodzaju umową, która będzie trzymała Cię w ryzach cały dzień. Ukończenie każdego, kolejnego punktu na Twojej liście będzie wspaniałe, nawet nie wiesz jak przyjemnie będzie Ci 'odfajkowywać' kolejne pozycje.

No więc dobrze, mamy zamiar prowadzić kalendarz, właśnie go kupiliśmy, trzymamy już nawet w ręce długopis.. ale właściwie to jak się za to zabrać?
Rozplanujmy sobie listę najważniejszych zajęć, które musimy wykonać w ciągu dnia, później w kalendarzu oznaczmy czas jaki zarezerwowany jest na szkołę/pracę. Jeśli chodzi o zadania jakie mamy do wykonania w ciągu dnia - najlepiej podzielić je sobie na małe sekcje, im więcej części danego zadania uda nam sie wykonać - tym nasza samoocena, a także motywacja do działania wzrośnie.

Na sam początek dnia, najlepiej zacząć od czegoś w miarę pilnego, ale dość małego, by udało nam się to zrobić w krótkim czasie, później podnieśmy poprzeczkę, powinniśmy pamiętać, że najbardziej 'wydajni' jesteśmy przed południem, to właśnie wtedy powinniśmy wykonywać rzecz, które wymagają dużej koncentracji (oczywiście każdy człowiek jest inny i nie u każdego człowieka 'przed południem' to najlepszy czas ;)).

Pamiętajmy również, że wykonywanie zadań w ciągu dnia to nie wszystko, w tym planie musimy również znaleźć czas dla siebie.

Odpowiednie zarządzanie czasem jest bardzo ważne, ludzie sukcesu szanują swój czas i umieją go efektywnie wykorzystywać, teraz kolej na Ciebie!

Ps. Siedzę właśnie przed komputerem pisząc tą notkę, a na włosach mam olejek Vatika, który pachnie genialnie! Za chwilę go spłukuję i lecę na miasto po mój osobisty kalendarz, bo aplikacja na iphone mnie zdecydowanie nie wystarcza. Niżej nowa piosenka one direction, zachęcam Was do obejrzenia teledysku, który jest moim zdaniem uroczy!
xxxxx
Anita


8 komentarzy:

 1. fajnie im wyszedł teledysk ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja jestem typem osoby, która chciałaby zrobić wiele, ale czasowo to jest nieosiągalne :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny post! Organizacja to naprawdę ważny temat... Ja też muszę zakupić kalendarz, dziękuję za motywację! :))

  OdpowiedzUsuń
 4. Zgadzam się, że dobra organizacja to podstawa sukcesu... :)
  Mam nadzieję, że nie stracisz energii, bo po jakimś czasie się "zapomina" żeby go prowadzić. ale może jest to moment, gdy jesteśmy na tyle zorganizowani, że już nie potrzbujemy kalendarzyka? sama nie wiem.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czasem ciężko znaleźć czas dla siebie, faktycznie. Ale jeśli się chce, to się znajdzie przynajmniej chwilkę tylko dla siebie :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję Ci za komentarz- to niesamowicie motywuje do dalszego pisania!
Jeśli dodasz mnie do obserwowanych z pewnością odwdzięczę się tym samym :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...