wtorek, 4 lutego 2014

Bath trip!

Hej!
Zajęta poszukiwaniami kamerzysty i fotografa na wesele totalnie przeoczyłam bloga, przepraszam Was za to. Dzisiaj chciałam Wam opowiedzieć o mojej ostatniej podróży do Bath, byłam tam 2 tygodnie temu, 25 stycznia, czyli w urodziny mojego narzeczonego, dzień później były moje urodziny. Wybraliśmy się tam z zamiarem pozwiedzania, no i oczywiście pójścia do spa, czyli w zasadzie popularnych w PL term wodnych, jak było??
Miasto jest niesamowicie ładne, całe w kamieniu, ale z tego co słyszałam - niesamowicie drogie, (według przewodnika z city sightseeing tour) mieszkanie w piwnicach (a więc bez okien), kawalerka, kosztuje Ł 220 000, co jest moim zdaniem wielka przesada, w około panuje klimat 'posh', zdecydowanie określiłabym Bath miastem ekskluzywnym, pełnym sklepów, butików i świetnych restauracji.Pomimo, że wiał wiatr, świecące słońce i bezchmurne niebo zachęciło nas do wybrania się w sightseeing tour, wsiedliśmy do autobusu, oczywiście weszliśmy na piętro myśląc, że zdołamy zrobić świetne zdjęcia, dostaliśmy słuchawki od przewodnika, żeby móc lepiej go słyszeć, no i dowiedzieliśmy się, że podróż trwa około 30 minut. W czasie pół godziny dowiedzieliśmy się paru interesujących rzeczy, jak na przykład podatku od okien (window tax), pomimo, że miał on miejsce w XIX wieku, w dalszym ciągu w Bath można spotkać zamurowane okna, lub namalowane farbą sztuczne 'okna', zobaczyliśmy dom, w którym zamieszkiwała Jane Austen, zobaczyliśmy kilka na prawdę ładnych miejsc.. i prawie zamarzliśmy - wiatr zaczął wiać niemiłosiernie, przez co zupełnie straciliśmy ochotę na robienie zdjęć. ;)


źródło travelblog.org
Po podróży autobusem skierowaliśmy się do Bath Spa, niestety kolejka stanowczo nas zniechęciła, powędrowaliśmy jeszcze chwilę po mieście, zjedliśmy coś, kupiliśmy pamiątkowy magnes na lodówkę ( to nasza tradycja ;)) i wróciliśmy do domu celebrować nasze urodziny z przyjaciółmi!

Cóż, szkoda, że nie udało nam się dostać do spa, ale jestem pewna, że do Bath jeszcze zawitamy!
To tyle na dzisiaj, idę oglądać eastendersów ;)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję Ci za komentarz- to niesamowicie motywuje do dalszego pisania!
Jeśli dodasz mnie do obserwowanych z pewnością odwdzięczę się tym samym :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...